Головна
 
село БОРОВЕНЬКИПонеділок, 29.04.2024, 03:54



Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Категорії розділу
ЗМІ про нас [4]
Матеріали наших відвідувачів [0]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » ЗМІ про нас

НАД РІКОЮ БОРОВОЮ Є СЕЛО - ЧУДОВИЙ КРАЙ
НАД РІКОЮ БОРОВОЮ Є СЕЛО - ЧУДОВИЙ КРАЙ!
    "З поселень нижнього Старобільського військового округу особливо чудова Боровенька, або, як називалася вонаперш, Ново-Борівський юрт, на річці Боровій", - так розпочинається одна з багатьох цікавих розповідей про історію села Боровеньки, розміщена на інтернет-сайті цього села. Сайт створив краєзнавець Віктор Болхудере. Він, власне, і збирає відомості про історію села. Багато цікавого можна знайтина цій інтернет-сторінці, проте набагато приємніше дізнаватися про життя Боровеньок з вуст його жителів - ввічливих і доброзичливих боровенців.
    Саме така тепла і, водночас, ділова бесіда відбулася минулого тижня під час робочого візиту до села голови Кремінської райдержадміністрації Павла Михайловича Яворського. Сюди також приїхали перший заступник голови райдержадміністації Карина Василівна Шаблієнко, голова районної ради Юлія Іванівна Назаренко, спеціалісти райдержадміністрації. Приємно було завітати до Боровенської школи, де зібралося чимало сільських жителів. Не помилюсь, якщо скажу, що всі вони щиро вболівають за своє село і вірять у його майбутнє. Більш того, ця віра підкріплена діями: Боровеньки живуть і розвиваються! А організовує все це енергійна і активна сільський голова - Олена Володимирівна Середа. Вона і розпочала зустріч зі звіту про свою роботу у 2013 році.
    У числі головних надбань та успіхів - дитяча група короткотривалого перебування дітей "Сонечко", яка відкрилася на базі Боровенської сільської школи. Група фінансується за рахунок бюджету Боровенської сільради.
    Кажуть, що українське село - колиска народної культури. Тому особлива увага у Боровеньках приділяється роботі сільського клубу, який сьогодні працює, як говорять, "на повну". А досягти цього вдалося завдяки коштам, що надходять від місцевих агроформувань у рамках виконання соціальних договорів. Варто відзначити, що Боровеньки - одна з небагатьох територіальних громад району, де дуже активно залучаються позабюджетні кошти, отримані за соціальними угодами з підприємствами, що дозволяє відчутно поліпшити життя села і його мешканців. Наприклад, за словами Олени Володимирівни, приватним підприємством "СВ Росток" своєчасно розчищаються дороги і надається допомога під час гасіння пожеж, завдяки фермерському господарству "Дубрава" у сільський клуб придбано 3 обігрівачі, ТОВ "Лотуре-Агро" планує встановити 3 металопластикові вікна у фоє клубу. Радує така родинна згуртованість і взаємозв'язок, які встановилися між фермерами, керівниками сільгосппідприємств, жителями села, депутатами сільради. Ці люди ніколи не залишаються байдужими до сільських проблем. Також підтримують село народний депутат України від Партії регіонів Віктор Миколайович Тихонов і депутати обласної ради від Партії регіонів, зокрема Анатолій Анатолійович Гацько і директор ТОВ "Куб-Газ" Сергій Іванович Панчук.
    Особлива увага на селі приділяється благоустрою. Як розповіла сільський голова, заходи з наведення порядку в селі продовжуватимуться і цьогоріч. Також жителі Боровеньок мають велике бажання збудувати біля школи дитячий майданчик. У планах на 2014 рік - створення гімнастичної зали, розвиток місцевого туризму з використанням історико-етнографічної спадщини, облаштування клубу.
    Активно задіяні у житті села громадські організації, які діють на його території: "Боровенська громада", "Історична спадщина", "Святителя Миколая" та ветеранськаорганізація. Окремо хочеться зупинитися на наймолодшій з цих організацій - "Історичній спадщині", яку очолює Віктор Болхудере. За його словами, "Історична спадщина" зародилася для створення на території села етнографічного музею, який матиме вигляд хати-мазанки з додержанням усіх традицій українського побуту. Пізніше було вирішено, що то буде не просто музей, а цілий історико-етнографічний комплекс. У ньому організовуватимуться різноманітні фестивалі, для молоді проводитимуться екскурсії та інші цікаві заходи, що сягатимуть районного масштабу. Зараз Віктор збирає інформацію для музею, розроблює експозиції та готує необхідну документацію. З весни історико-етнографічний комплекс розпочне створюватися і може стати справжньою "візитною карткою" не лише села, а й всієї Кремінщини.
    З натхненням працює голова ветеранської організації Віталій Андрійович Твердохліб. За його ініціативи на селі здійснюються різноманітні заходи, у тому числі, спрямовані на героїко-патріотичне виховання молоді. Особливу увагу він приділяє тим людям, чиє життя опалила Велика Вітчизняна війна.
    Звичайно, кожна громада має свої проблеми. Вже не перший рік боровенців хвилює стан мосту через річку Борова в районі вулиці Зарічної. На жаль, капітальний ремонт цієї конструкції, відповідно до проектно-кошторисної документації, як кажуть, може "вилитися" селу у добрячу копієчку. Тому, як один із варіантів вирішення цієї проблеми, Павло Михайлович Яворський запропонував розглянути можливість поточного ремонту мосту, для якого проект не потрібен. Для вирішення цього питання він порадив звернутися до філії "Кремінський райавтодор".
    Також у списку невирішених проблем села залишається налагодження якісного інтернет-зв'язку. Жителі Боровеньок озвучили проблему освітленя вулиць. Люди нарікали на відсутність на селі власної медичної сестри, але голова райдержадміністрації зазначив, що з 1 липня 2014 року у Боровеньках працюватиме свій медпрацівник.
    Жителі села Боровеньки підходили до обговорення питань зважено. Навіть коли мова йшла про болючі проблеми. Видно було, що вони прагнуть поліпшити життя своєї громади і, головне, не чекають, поки хтось зробить це замість них.
    Певно, такий вже менталітет у боровенців. А люди тут живуть культурні, високодуховні, крім того, дуже талановиті. У районі та далеко за його межами добре знають Боровенський народний колектив "Журавушка", яким тривалий час керує Анатолій Павлович Фєвральов, усім серцем відданий своїй справі. У розвиток культури села вкладають душу завідуючий клубом Юрій Васильович і художній керівник Олена Володимирівна Сєнічкіни. Прославляє село у своїх віршах Зінаїда Олексіївна Мирська. До речі, вона - авторка слів гімну села Боровеньки. Свій рідний край намагається підтримати кожен пересічний житель Боровеньок: як завгодно, навіть через поезію. Наприклад, Микола Ілліч Субота описує у віршах свою любов до села і виявляє бажання зробити його кращим. Ось лише уривки з пісні Миколи Ілліча про Боровеньки:

"Деревня моя, веселись, развивайся.
Пусть, кто молод и стар, сохраняют тебя,
Ты красивой всегда для нас всех оставайся,
Мы тебя, Боровенька, будем помнить любя".
    Гадаю, ці рядки якнайкраще передають характер всіх жителів села Боровеньки - патріотів своєї малої Батьківщини. Нехай же це село квітне, а люди, що в ньому живуть, будуть здоровими і щасливими.

                                                                                                                         Яна ГУСАК
                                                                      "КРЕМІНЩИНА" № 7-8 від 25 січня 2014 р.
Категорія: ЗМІ про нас | Додав: Viktoor (12.02.2014)
Переглядів: 557 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz