Боровенькам – 300 років!
24 вересня село Боровеньки відзначило своє 300-річчя. З нагоди цього поважного ювілею у сільському клубі відбулося свято. Участь у ньому взяли голова районної ради Юлія Іванівна Назаренко, працівники і депутати сільської ради, представники районної організації Партії регіонів, керівники місцевих сільгосппідприємств, підприємці, жителі села.
Відкрилося свято гімном села Боровеньки на слова місцевої поетеси Зінаїди Мирської. Привітала односельців зі святом секретар сільради Олена Володимирівна Середа. Найщиріші вітання висловили і гості.
Десятиріччя за десятиріччям, сторіччя за сторіччям – перед гостями розкрилася багата історія села, про найпомітніші моменти якої розповіли ведучі свята. Історичні відомості про село збирає краєзнавець Віктор Болхудере. Крім того він створив інтернет-сайт Боровеньок.
У 1711 році на річці Боровенці, так раніше називалася річка Борова, осіли переселенці з центральної України. Вони обжили цю місцевість, сіяли хліб, будували храми, проводили ярмарки.
У 1913 році в селі працювали три початкові школи, у 1929-му – організовано перший колгосп.
Під час Великої Вітчизняної війни захищати Вітчизну від ворога на фронт пішли 482 жителя села, з війни повернулося 216. Багато було зроблено в селі у повоєнні роки. Боровеньки з Сєвєродонецьком з’єднала асфальтована дорога, були збудовані ферми, дитсадок, клуб, школа.
У роки незалежності України в Боровеньки прийшло блакитне паливо. У нинішньому році народилося 7 маленьких жителів села: 6 дівчаток і 1 хлопчик. Сім’ї, які поповнилися дітьми, були відзначені подарунками.
Також на святі вшановувалися найстарші жителі села: Софія Арсентіївна Семиряжко і Марія Йосипівна Олійник.
Теплим словом були згадані родини, які заслуговують на повагу: Ямпольські, Зозулі, Удоденко, Олійники, Полупани, Тури, Момоти, Семиряжки, Бровки, Бондаренки, Бондарі.
Боровенці побажали щастя сім’ям, що виховують трьох і більше дітей: Білим, Кулішовим, Бурдіним, Ляшенкам, Кучерам.
Грамотами були нагороджені жителі села, які найкраще підтримують чистоту і порядок біля своїх дворів: сім’ї Подколзіних з вулиці Молодіжної, Захарових – з Підбірної, Локтенків – зі Шкільної, Коновалових – з Зарічної, Риндіних і Осадчих – з Польової, Кравченків – братів Олійників, Болхудере – з Піщаної.
Гості свята на виставці мали змогу помилуватися виробами умільців народних промислів. Були на святі різноманітні веселі конкурси.
Оплесками зустрічали боровенці виступи свого улюбленого народного колективу «Журавушка», яким керує Анатолій Фєвральов. А пісні, написані Зінаїдою Мирською, ансамбль виконував на «біс».
300 років… Мить історії і життя декількох людських поколінь. Багато різних подій за цей час бачило мальовниче село над річкою Боровою. Багато славних справ вписано його жителями в літопис села. І багато ще чекає в майбутньому.
"КРЕМІНШИНА"
Жовтень 2011 р.
|