ПЕРЕМОЖЦЯМ ВРУЧЕНО ПЕРЕХІДНИЙ ЧЕРВОНИЙ ПРАПОР
День, 4 лютого, для колгоспників артілі «Комінтерн» був великою радісною подією. Приміщення школи, де повинні відбутися колгоспні збори, було переповнене колгоспниками. Здебільшого сюди прибули працівники колгоспного тваринництва. На збори прибув також актив сусіднього колгоспу «Червона Армія», який змагається з колгоспом «Комінтерн».
Збори були присвячені врученню працівникам тваринництва перехідного Червоного Прапора Обласної Ради депутатів трудящих та Обкому КП(б)У.
Вручаючи перехідний Червоний Прапор, начальник управління тваринництва Ворошиловградського Облземвідділу товариш Мажара Ф. Г. відзначив:
- Після вигнання німецько-фашистських загарбників колгоспники артілі «Комінтерн» зробили велику роботу по відбудуванню колгоспного господарства, відродженню громадського тваринництва. Особливу увагу колгоспники вділяли збільшенню поголів’я худоби. І дійсно якщо після окупації в колгоспі було 63 голови великої рогатої худоби , то на сьогодні тут вже є понад 500 голів.
Широке втілення в життя одержало соціалістичне змагання. Кожний працівник тваринництва доклав всіх зусиль, щоб вийти переможцем у Всесоюзному соціалістичному змаганні. Як наслідок старанної праці, тваринники колгоспу «Комінтерн» вийшли переможцями у Всесоюзному соціалістичному змаганні. Вони домоглися того, що приріст молодняку 1944 року не мав падіжу, а значить значно зросло колгоспне тваринництво.
Підраховуючи підсумки соціалістичного змагання в галузі розвитку громадського тваринництва,збільшення поголів’я худоби та підвищення її продуктивності Обласна Рада депутатів Трудящих та Обком КП(б)У присудили тваринникам артілі «Комінтерн» перехідний Червоний Прапор і премію 25 тисяч карбованців.
Приймаючи перехідний Червоний Прапор, голова артілі товариш Курочка П. Д. від імені всіх колгоспників запевнив партію і уряд що працівники тваринництва будуть множити успіхи громадського тваринництва, докладуть всіх зусиль щоб в 1945 році завоювати першість у Всеукраїнському соціалістичному змаганні.
Після цього виступили ряд кращих працівників колгоспного тваринництва: завідуючий тваринництвом товариш Бондаренко І. І. , ветфельдшер товариш Семиряжко І. П., свинарка Крижня С. та інші. Всі вони виражали готовність працювати ще краще і не покладати рук боротися за розвиток громадського тваринництва і обіцяли гордо тримати перехідний Червоний Прапор, не віддавати його нікому.
На зборах виступили також завідуючий РЗВ товариш Сичов І. О., товариш Бондар І. М., товариш Гаража В. М., заступник голови Райвиконкому товариш Латуненко Г. С.
Тут вже на зборах були премійовані грішми передовики тваринництва. Премію 1500 карбованців одержав молодий вівчар Колісниченко Іван Михайлович який в минулому році від 100 вівцематок одержав 143 ягнят; 500 карбованців одержала свинарка Куценко Катерина Іванівна яка від кожної свиноматки одержала приросту по 14 ділових поросят; 300 карбованців – свинарка Крижня Софія Павлівна – одержала по 13 ділових поросят від кожної свиноматки; 500 карбованців одержав ветфельдшер Семиряжко Іван Платонович; премію одержав і 70-річний дідусь Єременко Семен Трохимович який 15 років працює на тваринницькій фермі.
Всього премії отримали 31 чоловік.
З великим патріотичним піднесенням учасники зборів прийняли вітальний лист Верховному Головнокомандуючому товаришеві Сталіну.
"ВПЕРЕД" № 11 від 8 лютого 1945 р.
|